سلام دوستان گلم ...راستش من اصلا در تزیینات تجربه ندارم واین طوطی را هم از دوستانم(ساران وشیدای عزیز) در مامی سایت یاد گرفتم ...البته امیدوارم خوب یادگرفته باشم ...البته مطمئنم شما عزیزان خیلی خوشگل ترش را درست می کنید ...این طوطی خیلی مناسبه برای اینکه در آن سالاد میوه ویا همان آناناس های خرد شده قرار بدهید .امیدوارم سفره های مهمانی شما را رنگین تر کنه .


شما می تونید از  طریق لینک" آلبوم مطبخ رویا"تمام تصاویر آشپزی وبلاگ را ببنید وبا کلیک کردن روی تصاویر می تونید به طرز تهیه آنها برسید .امیدوارم کار جستجو برای شما را حتتر باشه .


عکس های رنگین آشپزی شما از روی این وبلاگ در صفحه تصاویر آشپزی شما (1)  و (2)قرار داده شده است . در اینجا از همه دوستانی که تصاویر زیبای خودشون را برام  فرستاده اند  صمیمانه سپاسگذارم .راستی دوستان خوبم اگه شما هم حوصله عکاسی داشتیدوشرایط هم فراهم بود . لطفاعکس هنرمندی هاتون را برام بفرستید.نحوه تزیین آناناس:

ابتدا آناناسی را انتخاب می کنیم که وقتی روی سطح مسطح قرار میدهیم صاف بایسته ..البته می شه با چاقو هم زیر آناناس را صاف کنیم .به فاصله پنج سانتیمتری از برگهای آناناس ،آنرا به صورت عرضی برش می دهیم .و بعد آن را به صورت سر طوطی تراش می دهیم .برگهای اطراف گردن طوطی را هم کوتاه می کنیم .

دوتا فلفل درسته برای چشمهای طوطی در سر طوطی فرو می کنیم .

برای نوک طوطی هم یک مثلث  از هویج به شکل زیر درست می کنیم وبعد با خلال دندان به سر طوطی وصل می کنیم .وبعد سر خلال دندان را کامل جدا می کنیم .

ودر آخر سر طوطی را به بدنه آناناس باز هم با خلال دندان متصل می کنیم .به همی راحتی .

 

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 8 بهمن 1388    | توسط: رویا    |    |
نظرات()