سلام دوستان عزیزم ...این هم نماد خورش های ایرانی .خورشی که میل کردنش به خصوص نوع جاافتاده اش !به همراه برنج ایرانی و زعفران بسیار دلپذیر هست .امیدوارم مورد پسند واقع بشه .


شما می تونید از  طریق لینک" آلبوم مطبخ رویا"تمام تصاویر آشپزی وبلاگ را ببنید وبا کلیک کردن روی تصاویر می تونید به طرز تهیه آنها برسید .امیدوارم کار جستجو برای شما را حتتر باشه .


عکس های رنگین آشپزی شما از روی این وبلاگ در صفحه تصاویر آشپزی شما (1)  و (2)قرار داده شده است . در اینجا از همه دوستانی که تصاویر زیبای خودشون را برام  فرستاده اند  صمیمانه سپاسگذارم .راستی دوستان خوبم اگه شما هم حوصله عکاسی داشتیدوشرایط هم فراهم بود . لطفاعکس هنرمندی هاتون را برام بفرستید.


 

مواد لازم :برای۴-۵نفر

سبزی (شامل یک دوم اسفنا ج و یک دوم تره وجعفری وشوید ودر صورت تمایل گشنیز ویک دست کوچک شنبلیله):یک کیلو و نیم (پاک نکرده ) ویا 750گرم پاک کرده

گوشت خورشی :نیم کیلو

لوبیا  چیتی:سه چهارم لیوان

پیاز درشت :دوعدد

لیمو عمانی خشک :4 عدد

نمک وفلفل وزردچوبه و روغن :به مقدار لازم

طرز تهیه :

سبزی را پاک می کنیم و بعد از خرد کردن ان را در کمی روغن وبا حرارت ملایم  تفت می دهیم و لوبیا را چند ساعتی خیس می کنیم .

ابتدایکی از پیاز ها را خرد می کنیم و در قابلمه ای که قراره در آن خورش را درست کنیم با کمی روغن مایع تفت می دهیم و به آن کمی زردچوبه هم اضافه می کنیم .وبعد گوشت را می افزاییم وحدود یک دو دقیقه گوشت ها را هم تفت می دهیم تا رنگ گوشت ها عوض بشه .

 

سپس حدود شش لیوان آب جوش به آن اضافه می کنیم و صبر می کنیم حدود ده دقیقه در باز بجوشه وکف روی آب را می گیریم .

 بعد لوبیا را می افزاییم و در قابلمه را می گذاریم ودو ساعت به آن زمان می دهیم تا گوشت ولوبیا پخته بشه (البته وسط این زمان یک سری به آن می زنیم تا مطمئن بشویم آب آن تموم نشده واگه خواستیم آب اضافه کنیم .فقط باید آب جوش باشه )

بعد از مطمئن شدن از پخت لوبیا وگوشت نمک دیگ را اندازه می کنیم .(قبل از پخت لوبیا وگوشت نمک اضافه نمی کنیم چون گوشت سفت می شه ).سبزی تفت داده شده را هم با مواد قابلمه مخلوط می کنیم .ومی گذاریم حدود نیم ساعت دیگه بجوشه .

در این فاصله ازپیاز دوم ،پیاز داغ درست می کنیم وبرای عطر بیشتر کمی زردچوبه هم به آن می افزاییم .پیاز داغ و لیمو عمانی (بهتره با نوک چاقو روی لیمو عمانی ها را چند تا سوراخ ایجاد بکنیم )را هم به قابلمه اضافه می کنیم .

این دفعه حدود نیم ساعت می گذاریم تا با حرارت خیلی ملایم آرام بپزه و جا بیفته .در این مرحله خورش ،روغن می اندازه و دیگه نباید اب داشته باشه .نوش جان .

                  

             کشک وبادمجان                                                      دلمه کلم

 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 4 بهمن 1388    | توسط: رویا    |    |
نظرات()