سلام عزیزان ....این هم یک سوپ خوشمزه که دستور این سوپ را یکی از دوستان نازنینم "آرزو  خانم گل "برام فرستادند .البته ایشون بسیار استادانه توضیح دادند وتصاویر زیبایی از مراحل پخت وهمینطور خود سوپ ارسال کرده اند که مطمئنم سوپ من به این خوشمزگی نشده است .ولی من هم در حد خودم این سوپ را درست کردم وانصافا هم خودم وهم اعضای خانواده بسیار آنرا پسندیدند .باز هم از آرزو خانوم ممنونم وامیدوارم دوست تازه عروسم در زندگی آینده شون شاد وخوشبخت باشند .راستی عکس سوپ خوشمزه آرزو خانوم را در" تصاویر آشپزی" شما گذاشتم . 

 


شما می تونید از  طریق لینک" آلبوم مطبخ رویا"تمام تصاویر آشپزی وبلاگ را ببنید وبا کلیک کردن روی تصاویر می تونید به طرز تهیه آنها برسید .امیدوارم کار جستجو برای شما را حتتر باشه .


عکس های رنگین آشپزی شما از روی این وبلاگ در صفحه "تصاویر آشپزی شما " قرار داده شده است . در اینجا از همه دوستانی که تصاویر زیبای خودشون را برام  فرستاده اند  صمیمانه سپاسگذارم .راستی دوستان خوبم اگه شما هم حوصله عکاسی داشتیدوشرایط هم فراهم بود . لطفاعکس هنرمندی هاتون را برام بفرستید.


مواد لازم :  

پیاز متوسط :دوعدد

سیر :سه حبه

قارچ :250 گرم

آب مرغ :6 لیوان یا 5/1لیتر

شیر :سه لیوان

آرد :چهار قاشق غذاخوری

فلفل سفید :یک ونیم قاشق چایخوری

فلفل قرمز :نصف قاشق چایخوری

جعفری تازه :یک قاشق غذا خوری ویا خشک :نصف قاشق غذاخوری

زعفران :یک چهارم قاشق چایخوری

روغن :دو قاشق غذاخوری

کره :40 گرم (اگه آب مرغ خیلی چرب هست می تونید آنرا کم کنید )

نمک :به میزان لازم .

طرز تهیه :

ابتدا چند قطعه استخوان مرغ (مثل سینه و گردن وبال )را می گذاریم با حدود دولیتر آب ویک حبه سیر وبرگ بو بجوشه .که حدودا سه ربع کافیه .بهتره در دیگ بسته باشه ودر آخر حدود 6لیوان آب باقیمانده باشه .

پیاز ها را ریز خرد می کنیم ودر مخلوط کره وروغن خوب تفت می دهیم تا کاملا طلایی بشه وسپس سیر بسیار ریز شده را هم به آن اضافه می کنیم ومجددا مدت کوتاهی تفت می دهیم .

قارچ را به صورت حبه قندی خرد می کنیم وبه مخلوط بالا اضافه می کنیم ومجددا تفت می دهیم تا اب قارچ تمام بشه .در اخر دونوع فلفل وکمی نمک هم به آن اضافه می کنیم

.

آب مرغ را صاف می کنیم ووقتی روی حرارت به جوش آمد مخلوط قارچ وسیر وپیاز را به آن می افزاییم وصبر می کنیم حدود 7-8 دقیقه قارچ پخته بشه .

آرد را در شیر سر حل می کنیم وبه همراه زعفران به دیگ اضافه می کنیم وصبر می کنیم تا سوپ لعاب دار بشه .

در آخر نمک دیگ را اندازه می کنیم و جعفری هم به سوپ اضافه می کنیم وبعد از دوتا سه دقیقه از روی حرارت برمی داریم .

سوپ قارچ حاضره وبسیار خوشمزه ...نوش جان .

 

                          

                   حلیم                                                        سوپ جو با سس سفید

 

                                         

                                                         

نوشته شده در تاریخ جمعه 27 آذر 1388    | توسط: رویا    |    |
نظرات()