دوستان عزیزم سلام ..این باعث افتخار منه  که هر روز به تعداد شما اضافه می شه .وبه من انرژی می ده.از لطف همه شما سپاسگذارم .

این قلیه را هم به روش مادر بزرگم درست کردم که امیدوارم  ازش خوشتون بیاد .از جمله غذاهایی هست که هم به صورت گرم وهم سرد سرو می شه وهردوش خیلی خوشمزه هست ..راستی قدیمیهابه صورت سرد ان را  به عنوان  صبحانه میل می کردند .


شما می تونید از  طریق لینک" آلبوم مطبخ رویا"تمام تصاویر آشپزی وبلاگ را ببنید وبا کلیک کردن روی تصاویر می تونید به طرز تهیه آنها برسید .امیدوارم کار جستجو برای شما را حتتر باشه .


عکس های رنگین آشپزی شما از روی این وبلاگ در صفحه "تصاویر آشپزی شما " قرار داده شده است . در اینجا از همه دوستانی که تصاویر زیبای خودشون را برام  فرستاده اند  صمیمانه سپاسگذارم .راستی دوستان خوبم اگه شما هم حوصله عکاسی داشتیدوشرایط هم فراهم بود . لطفاعکس هنرمندی هاتون را برام بفرستید.


 


مواد لازم :

کدو حلوایی :یک کیلو

لوبیا چیتی :نصف لیوان

ماش :یک لیوان

پیاز بزرگ :سه عدد

دارچین :سه قاشق چای خوری سر پر

نمک وفلفل و روغن :به میزان لازم

طرز تهیه:

بهتره لوبیا وماش را یک شب قبل خیس کنید .ابتدا لوبیا را با مقداری اب می گذاریم بپزه به طوریکه بعد از به جوش آمدن آب حرارت را ملایم می کنیم ودرقابلمه را می گذاریم .وقتی حالت نیم پز پیدا کرد ماش را به آن اضافه می کنیم و صبر می کنیم کاملا ماشها بشکفه .این علامت پختن ماش هست .

به قول یکی از دوستانم مات بودن تصویر به علت بخار دیگ هست لطفا به گیرنده های خود دست نزنید .!!!!!!

در فاصله پخت حبوبات، پیاز خرد شده را با مقدار کافی روغن سرخ می کنیم ور اخر دارچین را هم به آن اضافه می کنیم و چند  ثانیه روی حرارت نگه می داریم وبه هم می زنیم وبعد از روی شعله بر می داریم

.

کدو حلوای را هم پوست می کنیم و قطعه قطعه می کنیم .

بعد از شکفتن ماش نمک وفلفل به اندازه کافی به آن اضافه می کنیم و کدوها را به قابلمه می افزاییم

 

این دفعه دو ساعت فرصت می دهیم تا با حرارت ملایم ودر بسته کدو ها کاملا له بشوند و بعد از دوساعت هم خوب با ملاقه هم می زنییم تا تمام مواد له بشوند .

در آخر هم  مخلوط پیاز داغ و دارچین را به آن اضافه می کنیم و یک ربع دیگه روی حرات نگه می داریم .قلیه ما آماده هست اگه خیلی شیرین دوست ندارید می تونید با آبلیمو میل کنید ..خیلی خوشمزه می شه .نوش جان .

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 2 آذر 1388    | توسط: رویا    |    |
نظرات()