سلام به دوستان گلم .این دفعه با یک دسر خدمتتون رسیدم .این دسر برای آن دسته از عزیزان درست کردم  که در خواست یک  دسر ساده کرده بودند که زمان زیادی نبره .ظاهرش هم قشنگه البته قضاوت با شماست .امیدوارم از درست کردنش لذت ببرید .

مواد لازم :

ژله آلبالو :یک بسته ( به جای آن می تونیم از ژله شاه توت ویا ژله توت فرنگی ویا هر رنگ دیگه ای که با رنگ کسترد متضاد باشه)

شیر :سه ونیم لیوان

پودر کسترد :سه قاشق غذا خوری

پودر ژلاتین :۲۵ گرم

شکر :۵ قاشق غذا خوری سر پر

هل و گلاب :به میزان دلخواه

طرز تهیه :

ابتدا ژله را آماده می کنیم به صورتیکه محتویات بسته را ابتدا با سه چهارم لیوان آب جوش مخلوط می کنیم .وبعد روی بخار کتری می گذاریم تا ژله کاملا شفاف بشه .

سپس با سه چهارم ایوان آب سرد مخلوط می کنیم ودر قالب ژله می ریزیم  ودر یخچال می گذاریم تا ببنده .

در فاصله ای که ژله در یخچال هست دسر کسترد را آماده می کنیم .سه لیوان شیر را با شکر روی حرارت می گذاریم تا بجوشه .پودر ژلاتین را  با کمی آب سرد مخلوط می کنیم تا حالت اسفنجی پیدا کنه وبعد روی بخار کتری می گذاریم تا ژلاتین کاملا حل بشه و شفاف بشه .برای دیدن مراحل آماده کردن ژلاتین می تونید اینجا را ببینید .

پودر کسترد را در نصف لیوان شیر خوب حل می کنیم

سپس به شیر در حال جوش اضافه می کنیم وخوب هم می زنیم تا گلوله نشه وچند تا جوش بخوره.در آخر کمی هل وگلاب هم اگه اضافه کنید خوش عطر می شه .آن را از روی حرارت برمی داریم کمی که حرارت آن کم شد ژلاتین حل شده را به آن اضافه می کنیم .

سپس دسر کسترد را روی ژله بسته شده می ریزیم وحدود پنج الی شش ساعت در یخچال می گذاریم.وسپس بر می گردانیم .برای برگرداندن آن مثل بقیه دسرها ابتدا با نوک چاقو دور دسر را آزاد می کنیم وسپس قالب دسر را حدود سی ثانیه در آب گرم فرو می بریم  وبعد بر می گردانیم .

پودر کسترد را می تونید از سوپر مارکتها تهیه بفرمایید .

اگه پودر کسترد در دسترستون نبود می تونید از اینجادسر کسترد را درست کنید .منتها به جای کاکائو از  کمی زعفران استفاده کنید تا خوشرنگ بشه .

 

 

مطبخ_آشپزی_رنگین - خوشمزه -تزیین -مطبخ رویا -آشپزخانهpersian cuisine , food &cook recipes

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 مهر 1388    | توسط: رویا    |    |
نظرات()