سلام دوستان عزیزم .این هم یک غذای قدیمی که به شکل دمپخت تهیه می شه .خیلی خوش آب ورنگ هست وشما می تونید با هر نوع خوراکی مثل کباب ماهیتابه ای ویا خوراک مرغ میل کنید .حتی می تونید گوشت چرخ کرده را به صورت کوفته قلقلی ویا همینطور مثل ماکارونی را هم در دستور اون استفاده کنید که البته من ترجیح دادم فقط پلو را درست کنم .این راهم بگم خواستم اون را قالبی با ته دیگ در آورم ولی با عرض معذرت ته دیگ اون خیلی تیره شد راستش یادم رفته بود شعله اون را کم بکنم.البته ته دیگ قابل خوردن وخوشمزه بود ولی خیلی در عکس سیاه می افتاد .من هم ترجیح دادم روی اون را با فلفل دلمه ای وگوجه فرنگی تزیین کنم .امیدوارم این غذا نظر رها خانوم دوست جدیدم را تامین کنه .

مواد لازم:برای ۳-۴ نفر    مدت پخت :یک ساعت

سیب زمینی (ترجیحا نوع استانبولی):نیم کیلو

برنج :نیم کیلو

گوجه فرنگی :نیم کیلو

رب گوجه :سه قاشق غذا خوری

ادویه کاری :یک قاشق چای خوری (من از ادویه ای که اینجادرست کردم استفاده کردم )

فلفل قرمز :دو قاشق چای خوری

زرد چوبه :یک قاشق چای خوری

فلفل دلمه ای :یک عدد

پیاز :سه عدد

سیر دو حبه

کره :ده گرم

روغن :سه قاشق غذا خوری

در صورتیکه تمایل دارید گوشت چرخ کرده را به صورت مخلوط با پلو درست کنید

گوشت چرخ کرده :سیصد گرم

پیاز :یک عدد

رب گوجه :یک قاشق غذا خوری

طرز تهیه :

برنج را می شوییم وبا حدود یک لیوان آب کمتر از میزان آب مورد نیاز برای کته ونمک می گذاریم خیس بخوره

آب مورد نیاز برای برنج کته، یک و نیم  یا یک ویک چهارم پیمانه به ازای یک پیمانه برنج (بسته به نوع برنج )ونمک موردنیاز یک قاشق چای خوری به ازای یک پیمانه برنج می باشد  

سیب زمینی ها را به صورت مکعبی خوری می کنیم.و بحدود یک قاشق چای خوری نمک به آن می زنیم .

گوج ها را هم رنده می کنیم .

سیر را رنده وپیاز را به صورت خلالی خورد می کنیم ودر حدود سه قاشق روغن تفت می دهیم ودر آخر به آن زردچوبه وفلفل قرمز وادویه را اضافه می کنیم.

سیب زمینی ها را در قابلمه می ریزم وخوب به هم می زنیم .

ودر نهایت رب گوجه و گوجه فرنگی رنده شده وهمچنین فلفل دلمه ای خورد شده  را هم به بقیه مواد می افزاییم ومی گذاریم یک دو قل بخورد

.

 

در صورت تمایل در این مرحله گوشت چرخ کرده را که به صورت مایه ماکارونی تهیه کردید را هم می توانید  در این مرحله اضافه کنید .

در نهایت برنج را اضافه می کنید و می گذارید در باز بجوشد تاآب آن تمام شود وروی اون سوراخ سوراخ بشه ۰به اصطلاح سنجاق جوش بشه ).

کره را به صورت قطعات کوچک روی برنج می چینید .دمکنی را می گذارید ومی گذارید با حرارت کاملا ملایم دم بکشه .

همانطور که قبلا گفتم اگه مثل من گوشت چرخ کرده را در حین پخت به برنج اضافه نکردید .می تونید این برنج را با کباب ماهیتابه ویا خوراک مرغ ویا گوشت قلقلی میل کنید ویا حتی با ماست چکیده که خیلی خوشمزه می شه .نوش جان .

نوشته شده در تاریخ جمعه 12 تیر 1388    | توسط: رویا    |    |
نظرات()