گاهی اوقات هوس پیتزا می کنید .ولی دوست ندارید از سوسیس وکالباس استفاده کنید.می تونید مثل من از ترکیب قارچ ومرغ وهمینطور سبزجات دیگه به دلخواه وادویه جات مختلف پیتزای خوشمزه ای درست کنید که اصلآ جای خالی سوسیس و کالباس حس نشه وخیلی هم سالم تر وکم روغن تر از پیتزا های بیرون باشه .


مواد لازم :

آرد :۴۰۰ گرم

خمیر مایه :۶ گرم

شکر :یک قاشق سوپ خوری

نمک :یک قاشق سوپ خوری

روغن :یک چهارم پیمانه

آب:۲/۱ لیوان

مرغ :دو -سه قطعه

ادویه مرغ :دوقاشق

زعفران :نصف قاشق چای خوری

قارچ :۲۵۰ گرم

پنیر پیتزا :یک بسته

آویشن ،پودر سیر، سس گوجه فرنگی تند ،آبلیمو:به مقدر لازم

طرز تهیه :

ابتدا مایه خمیر وشکر ونصف استکان آب ولرم را می گذاریم در جای گرم تا مایه خمیر عمل کند وحجم آن دو برابر شود .آرد وآب ونمک و روغن ومایه خمیر آماده را خوب ورز می دهیم تا زمانی که یک خمیرنچسب به دست بیاد .شاید کمی آرد اضافه نیاز باشه .روی آن را می پوشانیم وخمیر را حدود ۴۵ دقیقه در جای گرم می گذاریم تا ور بیاید .

مجددا خمیر را ورز می دهیم ودر ظرف پیتزا کاملآ به ضخامت نیم سانتی متر  باز می کنیم. ومجددآ می گذاریم تا ور بیاید.(حتما ته ظرف را چرب می کنیم .)

مرغ را با ادویه وکمی آبلیمو وزعفران خوب اغشته می کنیم وبعد در فر می گذاریم تا خوب برشته شود .ادویه مرغ را می تونید از اینجادرست کنید .

قارچ را ورقه های نازک می کنیم وبا آبلیمو وکره روی حرارت زیاد می گذاریم تا خوب تفت داده شود .

روی خمیر را پودر آویشن وپودر سیر وسس گوجه   وکمی روغن مایع می ریزیم  وبا دست مالش می دهیم . 

بعد مرغ ریش ریش شده وقارچ را تمام نقاط پیتزا قرار می دهیم وروی آن هم پنیر رنده شده می ریزم وکمی هم مجددآ سس گوجه واگه دوست دارید فلفل دلمه ای رنگی .وبعد در طبقه وسط فر در حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد وبه مدت بیست دقیقه قرار می دهیم تا پیتزا آماده بشه .

می تونید ۵ دقیقه آخر فقط پنیر را بریزیم اینطوری پیتزا کش دار تر می شه .

من همیشه پیتزا را در سینی بزرگ درست می کنم وبعد به صورت  زیر برش می دهم.

 

 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 7 اردیبهشت 1388    | توسط: رویا    |    |
نظرات()